Opolskie inwestuje w transport

MILO
26-01-2010, 14:50

Od 15 lutego samorządy regionu mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu autobusów czy budowę zatok przystankowych.

Zarząd województwa opolskiego ogłosił pierwszy i jedyny do końca 2013 roku konkurs na inwestycje w transport publiczny. Do konkursu, który trwa od 15 lutego do 1 marca, startować mogą jednostki samorządu lub jednostki organizacyjne wykonujące zadania jednostek samorządu terytorialnego (takie jak zakłady transportu).
- Konkurs był opóźniany o kilka miesięcy, po to żeby potencjalni beneficjenci zdążyli się przygotować. Na spotkania informacyjne, które organizowaliśmy pod koniec roku, przychodzili przedstawiciele Opola i innych największych miast województwa – mówi Anna Dudek z Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.
Urząd miasta w Opolu potwierdza zainteresowanie konkursem.
- Właśnie przygotowujemy wniosek. Z naszych informacji wynika, że takie wnioski złożą wszystkie większe miasta regionu, czyli oprócz Opola, Nysa, Brzeg i Kędzierzyn-Koźle. Nasz projekt dotyczy zakupu kilkunastu autobusów. Wkład miasta wyniesie ok. 2 mln zł. Więcej nie możemy wydać, bo jesteśmy zatkani przez inne programy unijne – mówi Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta miasta Opole.

Jaki jest poziom dofinansowania? Ile pieniędzy jest do podziału? Gdzie uzyskać informacje na ten temat? O tym w dzisiejszym wydaniu „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Opolskie inwestuje w transport