Opolskie nagrodzi europrojekty

SACH
30-04-2012, 00:00

Wystartował konkurs na najlepsze regionalne projekty, których efektem jest m.in. wzrost przedsiębiorczości i innowacyjności.

To już trzecia edycja zmagań o „Opolskie euro”. Urząd marszałkowski chce nagrodzić i wypromować odbiorców unijnej pomocy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO), którzy w szczególny sposób przyczyniają się m.in. do społeczno-gospodarczego rozwoju województwa, promocji innowacyjności i przedsiębiorczości.

Projekty muszą być przedsięwzięciami już zakończonymi (czyli został dla nich złożony końcowy wniosek o płatność). Wnioski można składać w czterech kategoriach. Pierwsza to „Regionalny europrojekt” — tu wyróżnione zostaną przedsięwzięcia o dużym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego województwa.

Kolejna to „Przedsiębiorczy europrojekt”, który przyczynia się w sposób szczególny do rozwoju przedsiębiorczości, tworzenia nowych miejsc pracy w regionie i sprzyjających warunków dla inwestorów.

W kategorii „Innowacyjny europrojekt” nagroda czeka na nowatorskie przedsięwzięcie w zakresie rozwiązań technologicznych, produktowych lub organizacyjnych). I w końcu kategoria „Lokalny europrojekt”, gdzie laury otrzyma rozwiązanie, które jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności i podnosi atrakcyjność otoczenia. Każdy uczestnik może złożyć w konkursie maksymalnie trzy projekty.

18.05

Tego dnia o godz. 12 upływa termin składania zgłoszeń do konkursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Opolskie nagrodzi europrojekty