Opolskie: Ponad cztery miliony złotych dla organizacji pozarządowych

  • PAP
opublikowano: 20-01-2019, 12:35

Organizacje pozarządowe mogą już ubiegać się o środki w opolskim urzędzie marszałkowskim. W tym roku przygotowano dla nich rekordową kwotę 4,6 mln złotych na rozwój sportu, kultury i turystyki - informuje biuro prasowe marszałka.

W ogłoszonych konkursach wyodrębniono trzy sfery działalności organizacji pozarządowych: sport, kulturę i turystykę. Całość dotacji to 4,6 mln zł.

Organizacje sportowe mogą otrzymać w sumie 1,3 mln zł oraz dodatkowe 350 tys. zł na wkłady własne niezbędne do uczestnictwa w konkursach centralnych. W konkursach osobne miejsce mają zespoły ekstraligowe, kluby sportowe oraz organizacje propagujące sport. Na wspieranie najwyższych klas rozgrywkowych w grach zespołowych i sporty motorowe przeznaczono pół miliona złotych.

Na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w puli konkursowej przygotowano 280 tys. zł, a kolejne 320 tys. zł - na inicjatywy i wydarzenia turystyczne i krajoznawcze. W ramach konkursu w zakresie turystyki i krajoznawstwa pieniądze można otrzymać na działalność turystyczno – krajoznawczą w województwie, rozwój produktów turystycznych i systemu informacji turystycznej województwa, promowanie walorów turystycznych regionu oraz na ratownictwo i ochronę turystów w regionie.

Konkurs w dziedzinie kultury obejmuje realizowanie inicjatyw mających na celu rozwijanie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z województwa opolskiego, a także działania związane z ofertą kulturalną dla rodzin w regionie. Szczegółowe wytyczne dotyczące konkursów można znaleźć w regulaminach dostępnych w urzędzie marszałkowskim województwa opolskiego.

Zadania w ramach konkursu muszą być realizowane od 1 marca do 31 grudnia 2019 r. Wszystkie powinny wpisywać się w 15-lecie obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej, której obchody przypadają na 2019 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy