Opolszczyzna: 4 mln zł na innowacje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 03-09-2017, 22:00

4.09 - od tego dnia firmy mogą składać wnioski o unijne wsparcie w ramach poddziałania 2.1.3 RPO WO. Nabór zakończy się 11 września.

Małe i średnie firmy z regionu, które chcą wdrażać nowatorskie rozwiązania produktowe, procesowe lub marketingowe, mogą stanąć w szranki o dotacje z poddziałania 2.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Nowe produkty i usługi w MSP na obszarach przygranicznych”). Budżet konkursu wynosi 4 mln zł. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć granty na inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, co ułatwi im wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Dotacje sfinansują również projekty, dzięki którym może zwiększyć się skala działalności przedsiębiorstw i zasięg ich oferty. Maksymalne dofinansowanie przedsięwzięcia dla mikro- i małych przedsiębiorstw wynosi 55 proc., a dla średnich firm — 45 proc. Projekty, które przedstawiciele małego i średniego biznesu chcą objąć pomocą de minimis, mogą zyskać wsparcie na poziomie 70 proc. Co ważne, przedsiębiorca musi prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego (musi mieć tam główną siedzibę firmy lub jej oddział). Wnioski o dotacje należy składać w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

www.rpo.opolskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu