Opolszczyzna kusi inwestorów

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 17-12-2017, 22:00
aktualizacja: 17-12-2017, 23:27

Coraz więcej szefów firm dostrzega potencjał biznesowy regionu i chce w nim prowadzić projekty.

W tym roku Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) rozstrzygnęło w sumie sześć naborów dotacyjnych dla przedstawicieli biznesu. Przedsiębiorcy z woj. opolskiego zdobyli granty w wysokości 122 mln zł — m.in. na innowacje, przedsięwzięcia dotyczące wprowadzania nowych produktów i usług na rynek i efektywności energetycznej w firmach. — W 2017 r. było nieco mniej inwestorów niż przed rokiem. Natomiast nowi przedsiębiorcy częściej niż w ubiegłym roku pytali o możliwość realizacji projektów w naszym regionie. To oznacza, że zainteresowanie przedstawicieli biznesu województwem opolskim nie słabnie — mówi Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. Zwraca uwagę, że decyzji o wyborze danego miasta na lokalizację nowego zakładu szefowie firm najczęściej nie podejmują szybko. Inaczej było jednak w przypadku włoskiej firmy UFI Filters, która zrobiła to w dziesięć dni. — Aby takich decyzji było jak najwięcej, chcemy podejmować stosowne inicjatywy wychodzące naprzeciw potrzebom, problemom i pomysłom inwestorów chcącym postawić na nasz region — zaznacza Roland Wrzeciono.

Sześciu przedstawicieli biznesu, którzy w tym roku zdecydowali się wybudować zakład lub fabrykę w regionie, chce utworzyć łącznie ponad 420 miejsc pracy. Nowe projekty są związane z produkcją m.in. filtrów oleju napędowego, paliwa i powietrza dla montowni samochodów, małych użytkowych pojazdów elektrycznych dla kurierów i akcesoriów dla sektora motoryzacyjnego. — W minionych 10 latach 65 inwestorów ulokowało swoje projekty w naszym województwie i zadeklarowało utworzenie minimum 9 tys. nowych miejsc pracy i poniesienie nakładów w wysokości ponad 1,6 mld EUR — dodaje Roland Wrzeciono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane