Opór był za mocny

Sebastian Gawłowski
27-01-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym nie przyniosła kontynuacji wzrostów z wtorku. Opór dla marcowej serii futures na WIG20 w strefie 1870 pkt wciąż jest nie do pokonania. O dużej niepewności wśród graczy świadczą wahania bazy w trakcie sesji. Jej wartość zmieniała się od 0 do +10 pkt. W okolicach zera baza oscylowała w czasie zwyżki, co było dowodem na brak wiary w rachityczne ataki popytu na rynku akcji.

Notowania rozpoczęły się bez zmian na poziomie 1868 pkt. Bliskość oporu wyraźnie zadziałała onieśmielająco na handlujących. Nie doszło nawet do próby ataku na wspomnianą barierę. Za to kontrakty zaczęły się oddalać od otwarcia. Zniżka zatrzymała się na poziomie wsparcia przy 1853 pkt. Tu doszło do odbicia i powrotu w okolice otwarcia. Nieufność do wzrostów była aż nadto widoczna. Kiedy indeks rósł, marcowa seria futures na WIG20 nie ruszała w ślad za nim. Kontrakty dotarły najwyżej do 1872 pkt. Podaż była jednak czujna i nie dopuściła do powstania sygnałów poprawy. Nadal wzrosty to jedynie korekta. Zamknięcie nastąpiło na poziomie 1862 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opór był za mocny