Opór nadal blokuje wzrost

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 30-05-2003, 00:00

Opór w okolicy 1183 pkt nadal blokuje wzrost najpopularniejszej serii kontraktów terminowych na WIG20. Na wczorajszej sesji miały miejsce dwie próby ataku na maksimum obecnej fali wzrostowej. Bez powodzenia. Na rynku futures robi się więc coraz bardziej nerwowo i z każdym dniem rośnie ujemna baza. Jednak mało kto wierzy, że może dojść do silnej korekty spadkowej tuż przed referendum. Dopóki wartość najpopularniejszej serii futures nie spadnie poniżej 1157 pkt, posiadacze długich pozycji mogą jeszcze liczyć na próby sforsowania oporu.

Notowania kontraktów na WIG20 rozpoczęły się na poziomie środowego zamknięcia (1172 pkt). Mimo że od początku handlu na rynku kasowym przeważały zwyżki, gracze potraktowali je z dystansem. Ujemna baza sięgała momentami nawet 8 pkt. Przed południem kontrakty zbliżyły się w okolice szczytu obecnej fali wzrostowej, co uruchomiło zlecenia stop loss dla krótkich pozycji.

Automatyczne zamykanie inwestycji spowodowało szybki spadek liczby otwartych pozycji o 500 sztuk, a zwyżka czerwcowych futures sięgnęła 1181 pkt. Atak na opór dzięki ucieczce posiadaczy krótkich pozycji miał sztuczny charakter i musiał zakończyć się odwrotem. Korekta zniosła kontrakty w okolice 1170 pkt. Po stabilizacji na tym poziomie doszło do kolejnej próby ataku na silną barierę. Jednak brak powodzenia tylko zwiększył pesymizm na rynku. Wartość czerwcowych futures na WIG 20 na zamknięciu wyniosła 1175 pkt, 5 pkt mniej niż indeksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opór nadal blokuje wzrost