Opóźnia się sprzedaż Bioton Wostok

AMB
opublikowano: 01-04-2010, 00:00

Bioton przedłużył do końca kwietnia umowę z Sanofi-Aventis, które czeka na zgodę urzędu antymonopolowego.

Bioton przedłużył do końca kwietnia umowę z Sanofi-Aventis, które czeka na zgodę urzędu antymonopolowego.

Zdaniem analityków, przedłużająca się sprzedaż udziałów Biotonu w rosyjskiej spółce Bioton Wostok to nie powód do niepokoju.

— Nie można tej informacji interpretować pozytywnie, ale też jej negatywny wydźwięk nie wydaje się poważny. Nie znamy wprawdzie szczegółów umowy i konsekwencji związanych z ewentualnym wycofaniem się z niej którejś ze stron, ale nie ma na razie podstaw, żeby się tego obawiać — mówi Magdalena Komaracka, analityczka Ipopemy.

Spokojny o sfinalizowanie umowy jest również Paweł Burzyński, analityk BZ WBK.

— Nie ma powodu obawiać się jakichś niespodzianek. Przesunięcie terminu sprzedaży o miesiąc nie wpłynie na sytuację finansową Biotonu, bo spółka nie ma noża na gardle. Nie ciążą na niej żadne pilne płatności — mówi Paweł Burzyński.

Ze sprzedaży Sanofi-Aventis udziałów w rosyjskiej spółce Bioton spodziewa się 110-130 mln zł. Drugim oczekiwanym w tym roku dużym zastrzykiem będzie opłata licencyjna od koncernu Bayer związana z kontraktem na dystrybucję insuliny w Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Opóźnia się sprzedaż Bioton Wostok