Opóźnienie w rozstrzygnięciu przetargu na audycje dla Białorusi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-01-2006, 16:44

Rozstrzygnięcie wartego dwa miliony euro unijnego przetargu na nadawanie audycji radiowych i telewizyjnych dla Białorusi nastąpi z kilkutygodniowym opóźnieniem - poinformowała w czwartek rzeczniczka Komisji Europejskiej Emma Udwin. "Z powodów technicznych i proceduralnych mamy opóźnienie, które nie powinno przekroczyć kilku tygodni" - powiedziała Udwin.

Rozstrzygnięcie wartego dwa miliony euro unijnego przetargu na nadawanie audycji radiowych i telewizyjnych dla Białorusi nastąpi z kilkutygodniowym opóźnieniem - poinformowała w czwartek rzeczniczka Komisji Europejskiej Emma Udwin. "Z powodów technicznych i proceduralnych mamy opóźnienie, które nie powinno przekroczyć kilku tygodni" - powiedziała Udwin.

Wstępnie zakładano, że ogłoszenie wyników nastąpi do 1 stycznia tego roku.

W ścisłej czołówce kandydatów znalazły się Telewizja Polska i Radio Białystok, które wspólnie wystartowały w przetargu. Konkurentami polskich publicznych nadawców są trzy inne konsorcja: litewsko-ukraińsko-białoruskie, niemiecko-rosyjskie i łotewskie. Przeszli oni przez sito wstępnej procedury i zostali zakwalifikowani do finałowego etapu przetargu.

Celem audycji ma być podniesienie wiedzy społeczeństwa białoruskiego na temat demokracji, rządów prawa, praw człowieka, pluralizmu i wolności prasy. Programy mają być nadawane po rosyjsku i po białorusku. Projekt dopuszcza także użycie innych mediów niż radio i telewizja, na przykład internetu.

Komisja Europejska nie chce się szerzej wypowiadać na temat przetargu, a w szczególności, czy audycje zaczną być nadawane przed rozpisanymi na marzec wyborami prezydenckimi na Białorusi.

Michał Kot

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane