Oprogramowanie Software Mind poluje na banki spółdzielcze

KA
opublikowano: 04-11-2009, 00:00

Sprzedaż bankom spółdzielczym systemów e-bankowości w outsourcingowym modelu Software as a Service (SaaS) była jednym z pierwszych spektakularnych sukcesów dzisiejszego Asseco Poland. Teraz podobną drogą chce pójść Software Mind. Zamierza zaoferować takim bankom oprogramowanie CRM w modelu SaaS, uwzględniając procesy sprzedaży i reklamacji i ewentualnej windykacji należności.

Pomysł Software Mind bazuje na współpracy z bankami zrzeszającymi banki spółdzielcze. To one byłyby dostawcami licencji do banków spółdzielczych, co miałoby rozwiać obawy tych drugich przed outsourcingiem systemów CRM.

— Zakładamy, że banki spółdzielcze wnosiłyby nam opłaty za korzystanie z systemu, a banki zrzeszające byłyby gwarantem bezpieczeństwa danych, co w sektorze finansowym ma spore znaczenie — mówi Jacek Chylarecki z Software Mind.

Nie chce ujawnić proponowanych cen. Dodaje, że serwer i baza danych mogłyby być sfinansowane przez Software Mind.

Nie przeszkadza mu to, że banki zrzeszające raczej nie cieszą się sympatią spółdzielczych.

— Są tarcia między bankami zrzeszającymi a bankami spółdzielczymi. Ale wynikają z tego, że spółdzielcze oczekują od zrzeszających większego wsparcia, w tym rozwoju infrastruktury informatycznej. Nasz pomysł wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom — zpewnia Jacek Chylarecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy