Opti Capital: WIG ponad 51 tys. pkt pozwoli na dalsze wzrosty w średnim terminie

ISBnews
11-10-2013, 10:32

Utrzymanie indeksu WIG ponad poziomem 51 tys. pkt pozwoli na dalsze wzrosty w średnim terminie, a kluczową branżą będzie wciąż sektor finansowy, poinformował ISBnews partner Opti Capital dr Tomasz Bursa.

"Indeks WIG przełamał istotne opory na poziomie ponad 51 tys. pkt. Utrzymanie tych poziomów pozwoli na dalsze wzrosty w średnim terminie. Wydaje się, że kluczową branżą będzie wciąż sektor finansowy, który powinien skorzystać na ożywieniu gospodarczym (wzrost wolumenów), jak również na potencjalnym wzroście stóp procentowych (wyższe marże odsetkowe)" - powiedział ISBnews Bursa.

Partner Opti Capital zaznaczył, że po wczorajszych silnych wzrostach na GPW Warszawie (WIG20 zyskał 3,5%) oczekuje ich kontynuacji, jednakże skala zmian będzie z pewnością mniejsza. Wieczorne, solidne wzrosty na giełdzie w Nowym Jorku (Dow Jones i S &P500 wzrosły po 2.2%) jak również poranne wzrosty na giełdach azjatyckich (Nikkei +1.3%, Shanghai +1.6%) powinny przełożyć się na pozytywne nastroje na giełdach europejskich.

"Obecnie rynki są 'wspomagane' oczekiwaniami, że Kongres szybko zgodzi się na podniesienie obowiązującego zadłużenia USA, co pozwoliłoby zyskać kilka tygodni na wypracowanie dłuższego rozwiązania. Wydaje się, że obecna sytuacja jest inna od tej z września 2011 kiedy rynki miały duże obawy o osiągnięcie tego porozumienia" - dodał Bursa.

Drugim istotnym czynnikiem, jaki wskazał jest nominacja prezydencka dla Janet Yellen na stanowisko szefa Fed. Powszechnie oczekuje się, że będzie ona kontynuować "luźną" politykę monetarną, skonkludował partner Opti Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opti Capital: WIG ponad 51 tys. pkt pozwoli na dalsze wzrosty w średnim terminie