Optimus ma dobre perspektywy

Dariusz Karolak
opublikowano: 31-07-2001, 00:00

Optimus ma dobre perspektywy

Ostatnie 2 sesje zwyżki Optimusa były o tyle zaskakujące, że nie zostały poprzedzone akumulacją. To każe poddać w wątpliwość ich trwałość, chociaż byki dzielnie utrzymują pozycje powyżej dziennej średniej VAMA10. Na wykresie tygodniowym sytuacja nie jest już tak optymistyczna i wyraźnie czuć oporowanie tygodniowej VAMA10 (długi górny cień). Wprawdzie do końca tygodnia daleko, ale przebieg poniedziałkowej sesji wyraźnie dowodzi, że niedźwiedzie strategicznych pozycji nie oddadzą łatwo.

Poprawa notowań prawdopodobnie ma związek z lepszą kondycją BRE, będącym partnerem strategicznym Optimusa. Z tym wiąże się ryzyko pogorszenia notowań, gdy niedźwiedzie przejdą na BRE do kontrataku. O ile na BRE długoterminowo grożą spadki do 50 zł, o tyle długoterminowe perspektywy dla Optimusa są znacznie lepsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Optimus ma dobre perspektywy