Optimus planuje emisję akcji jeszcze w tym roku

ISB
opublikowano: 17-09-2007, 15:33

Optimus kończy prace nad prospektem i nowa emisja jego akcji powinna dojść do skutku jeszcze w tym roku, zapowiedział w  poniedziałek prezes Jarosław Ołowski. 29 czerwca akcjonariusze spółki zgodzili się na emisję do wartości 39,85 mln zł.

Ołowski poinformował, że powołany pod koniec czerwca zarząd bada w tej chwili działalność poprzedniego kierownictwa firmy.

"Można mówić o niekorzystnych umowach i niegospodarności" - powiedział Ołowski podczas konferencji prasowej. Dodał, że firma bada m.in. umowę, na mocy której komputery pod marką Optimus montuje firma Zatra.

Według przewodniczącej rady nadzorczej Katarzyny Ziółek, firma nie wycofa na razie wniosku o upadłość, który został złożony przez poprzedni zarząd w przededniu odejścia.

"Nie będziemy w ten sposób brać odpowiedzialności za działania poprzedniego zarządu" - powiedziała Ziółek. Według niej, zarząd nie dostał na razie żadnego pisma z sądu w sprawie tego wniosku.

Szefowie Optimusa poinformowali, że w ciągu trzech-czterech tygodni odbędzie się kolejne Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma zaakceptować wydanie warrantów dla spółki ABC Data. W ramach porozumienia między spółkami, Optimus będzie kupować komponenty od ABC Data, a będzie dystrybutorem jego produktów.

To samo porozumienia zakłada emisję warrantów subskrypcyjnych w ilości gwarantującej w okresie 4 lat od daty podjęcia uchwały przez walne zgromadzenie, objęcie przez ABC Data akcji Optimusa stanowiących 25% rzeczywistego kapitału zakładowego spółki, pod warunkiem, że kapitalizacja Optimus wzrośnie trzykrotnie w stosunku do rynkowej wyceny spółki na GPW z dnia 29 czerwca 2007 roku.

NWZ Optimusa 14 września nie podjęło decyzji o emisji warrantów z powodu braku kworum.

W I połowie 2007 roku grupa Optimusa miała 6,97 mln zł straty wobec 6,58 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 75,57 mln zł wobec 91,31 mln zł. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Optimus planuje emisję akcji jeszcze w tym roku