Optimus powraca do łask

Maciej Zbiejcik
31-12-2001, 00:00

W wyjątkowo dobrych nastrojach akcjonariusze Optimusa kończą 2001 rok. Cena akcji spółki w trakcie ostatnich sesji dość mocno zwyżkowała. Motorem tych wzrostów wydaje się umowa zawarta z BRE Bankiem, dotycząca sprzedaży akcji Optimusa Technologie. Dzięki podpisaniu tego porozumienia OT łatwiej będzie pozyskać inwestora strategicznego. Sprzedaż tych akcji ma natomiast zapewnić rozwój części internetowej Optimusa.

W zawartej ostatnio umowie BRE Bank zobowiązał się do odkupienia od nowosądeckiego emitenta akcji Optimusa Technologie lub wskazania podmiotów, gotowych nabyć wspomniane walory. Jednak podmiot wskazany przez bank nie może być podmiotem konkurencyjnym w stosunku do Optimusa Technologie. Realizacja nabycia poszczególnych transz nastąpi w trybie pozasesyjnej transakcji pakietowej.

Zgodnie z przyjętą strategią, środki uzyskane z transakcji zostaną wykorzystane na rozwój części portalowej obecnego Optimusa. W wyniku podziału, spółka przyjmie nazwę Grupa Onet.pl i skoncentruje się na prowadzeniu działalności internetowej. W styczniu 2002 roku Optimus Technologie i Grupa Onet. pl zaczną funkcjonować jako odrębne spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

Ostatnie ustalenia z BRE Bankiem sprawiły, że ponownie wzrosło zainteresowanie na giełdzie akcjami Optimusa. Jednak wysokie obroty i silna zwyżka to, zdaniem analityków, nie tylko zasługa zawartej umowy. Według specjalistów, można to wiązać z ewentualnymi spekulacjami na temat osiągniętych wyników w IV kwartale 2001 roku. Niewykluczone, że Optimus pokaże dużo lepsze wyniki niż we wcześniejszych okresach tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Optimus powraca do łask