Optimus przewodził obrotom na giełdzie

Paweł Kubisiak
19-03-2001, 00:00

Optimus przewodził obrotom na giełdzie

Czwartkowe spadki na Nasdaq i kolejne informacje o gorszych wynikach spó-łek technologicznych nie nastrajały zbytnim optymizmem przed piątkowym otwarciem warszawskiej giełdy. Podobnie jak w całej Europie, na GPW sesja rozpoczęła się od spadków, których skala była stonowana informacjami o obniżeniu inflacji do 6,6 proc.

Straty z początku sesji warszawskie indeksy zaczęły odrabiać dopiero po publikacji amerykańskich danych makro, zwiększających szansę na redukcję stóp na wtorkowym posiedzeniu Fed. Wzrosty na GPW zostały przyhamowane dopiero przez ujemne otwarcie giełd amerykańskich i indeksy nie zdążyły do końca odrobić strat.

Na piątkowej sesji zainteresowanie inwestorów skupiło się na kilku spółkach. Ocean zyskał ponad 18 proc. i wygląda na to, że wzrosty mają charakter spekulacyjny. Ponad 8-proc. wzrost odnotował też Mostostal Warszawa, co nie dziwi w świetle pogłosek o kolejnym wezwaniu, które ma być ogłoszone przez hiszpańską Accionę.

Jednak niekwestionowaną gwiazdą piątkowej sesji był Optimus, który co prawda stracił ponad 10 proc., jednak obroty na akcjach tej spółki przekroczyły 103 mln zł. Akcje nowosądeckiej spółki zyskały na ostatnich trzech sesjach 37 proc. i wygląda na to, że spółką interesują się duzi inwestorzy. Możliwe, iż podział spółki będzie już niedługo sfinalizowany i skrystalizuje się niejasna dotychczas transakcja pomiędzy ITI i BRE Bankiem. Krążą tez pogłoski, iż po wydzieleniu Onetu akcjami Optimus Technologie zainteresuje się jeden z funduszy venture capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Optimus przewodził obrotom na giełdzie