Optimus przyjął strategię na lata 2006-08

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 13-01-2006, 09:01

Zarząd Optimusa przyjął nową strategię rozwoju spółki na lata 2006 - 2008, która została zatwierdzona przez Radę Nadzorczą na posiedzeniu w dniu 27 grudnia 2005 roku.

Zarząd Optimusa przyjął nową strategię rozwoju spółki na lata 2006 - 2008, która została zatwierdzona przez Radę Nadzorczą na posiedzeniu w dniu 27 grudnia 2005 roku.

Głównymi elementami strategii są między innymi: przeniesienie siedziby Optimus

z Nowego Sącza do Warszawy - na co wyraziło zgodę w dniu 12 stycznia 2006 roku Walne Zgromadzenie - obniżenie kosztów poprzez zlecanie montażu produktów podmiotom zewnętrznym, wzrost sprzedaży produktów i co za tym idzie wzrost przychodów spółki, aktywny udział Optimus w dużych przetargach publicznych, rozwój produktów wysoko - marżowych związanych z oprogramowaniem.

Obecnie firmy IT decydują się kłaść większy nacisk na działania związane ze sprzedażą, dystrybucją i innymi szeroko rozumianymi usługami, jednocześnie ograniczając koszty produkcji i montażu wyrobów.

Obecna decyzja spółki jest także konsekwencją działań organów skarbowych, w wyniku których w latach 2002-2003 doszło do obniżenia, a nawet czasowej utraty płynności finansowej spółki. Uciążliwy proces prawny, w który Optimus musiał się zaangażować, spowolnił działalność produkcyjną Spółki, przez co utraciła ona swoją dawną pozycję rynkową.

W ramach przeprowadzanych zmian, odbywająca się dotychczas w Nowym Sączu produkcja zostanie powierzona podmiotowi zewnętrznemu. Restrukturyzacja zakłada także częściowe ograniczenie zatrudnienia w nowosądeckim zakładzie. Dziś Zarząd spółki przedstawi pracownikom propozycję działań osłonowych, które stanowią dodatkową propozycję dla zwalnianych pracowników.

Zarząd spółki, w związku z podjętymi działaniami restrukturyzacyjnymi, przewiduje znaczącą poprawę wyników finansowych spółki.

WST, Emitent

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane