Optimus upubliczni dwie spółki

KL
opublikowano: 26-03-2007, 00:00

Za tydzień walne zdecyduje, czy Zatra wejdzie na giełdę. Inna spółka Optimusa może trafić na nowy rynek szykowany przez GPW.

Za tydzień walne zdecyduje, czy Zatra wejdzie na giełdę. Inna spółka Optimusa może trafić na nowy rynek szykowany przez GPW.

Przygotowania do debiutu Zatry, spółki zależnej Optimusa, idą pełną parą. Tymczasem zarząd giełdowej firmy już myśli o upublicznieniu kolejnej spółki. Tym razem nie na głównym parkiecie, ale na przygotowywanym przez GPW nowym rynku dla mniejszych firm.

Głosowanie nad uchwałą o wejściu Zatry na giełdę odbędzie się w piątek.

— Optimus jako jej udziałowiec (ma 45 proc.) popiera ten projekt. Poprosiliśmy jednak zarząd Zatry o bardziej szczegółowe informacje dotyczące wielkości emisji i celów emisyjnych — wyjaśnia Piotr Lewandowski, prezes Optimusa.

Spółka jest też zainteresowana nowym rynkiem, który ruszy za dwa miesiące. Będą na nim obowiązywały prostsze procedury niż na GPW. Będzie finansował rozwój małych i średnich firm o wysokim potencjale wzrostu. Ma być także tańszy niż wejście na GPW — koszty mają stanowić około 5 proc. wartości emisji.

— Zastanawiamy się nad wykorzystaniem tej możliwości dla jednej z naszych spółek zależnych — mówi Piotr Lewandowski.

Nie chce ujawnić, której. W grupie Optimusa znajduje się Optibox — firma sprzedająca komputery w centrach handlowych. Podczas niedawnej prezentacji dla dziennikarzy i analityków prezes zapowiadał rozwinięcie tego modelu biznesu. W grupie jest też Optimus Inrach, w którym giełdowa firma ma 50 proc. udziałów. W raporcie rocznym Optimus podaje jednak, że nie sprawuje kontroli nad tą firmą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy