Optix razem z Plumtree

Kamil Kosiński
opublikowano: 13-10-2004, 00:00

Technologie portalowe i niekonwencjonalna forma outsourcingu — to nowe pomysły na rozwój firmy Optix.

Po zmianie prezesa gdyńska spółka Optix Polska zamierza dokonać korekt w swojej strategii.

— Chcemy zwiększyć sprzedaż o 40 proc. i rozwijać kompetencje w nowych obszarach. Żadnych radykalnych zmian jednak nie przewidujemy — zastrzega Andrzej Retman, prezes Optix Polska.

W praktyce wygląda to tak. W 2004 r. rozwiązania z zakresu pamięci masowych i backupu wygenerują jeszcze 45-50 proc. przychodów spółki. Prognozy zakładają, że w 2005 r. ich udział w obrotach zacznie już maleć.

Plumtree w Polsce

Jednym z nowych pomysłów firmy jest zaangażowanie się w technologie do budowy portali korporacyjnych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez SmithBarney w grudniu 2003 r., rozwiązania portalowe są najważniejszą inwestycją informatyczną 2004 roku dla 1000 światowych korporacji oraz firm znajdujących się na liście Fortune 1000. Gdyńska spółka podpisała już umowę partnerską i została przedstawicielem firmy Plumtree, jednego ze światowych liderów tego rynku. Zamierza też rozbudowywać swoje kompetencje w technologiach portalowych innych producentów.

— W naszej działalności koncentrowaliśmy się dotychczas na zarządzaniu dokumentami. Teraz punktem odniesienia dla naszych działań mają być procesy biznesowe. Na światowym rynku IT można zaobserwować zmiany wywołane pojawieniem się technologii portalowych, co ma wpływ na architekturę wdrażanych systemów informatycznych oraz ofertę największych dostawców. Współpraca Plumtree i Optixa jest sygnałem, że również w Polsce rozpoczyna się nowa era technologii — podkreśla Andrzej Retman.

Speca pożyczę

Firma planuje też outsourcing specjalistów.

— Część firm ma problem z samym zdefiniowaniem projektu informatycznego. Takie przedsiębiorstwa są zainteresowane wynajęciem specjalistów tylko do modelowania procesów biznesowych w trakcie projektów — twierdzi Andrzej Retman.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu