Optymistyczne prognozy

Tomasz Matras Union Investment TFI
opublikowano: 19-02-2013, 00:00

Komentarz

W Polsce od początku roku mamy do czynienia z płytką korektą, która jednak nie oznacza zmiany trendu na krajowym rynku akcji. Powodem słabszych wyników głównych indeksów były m.in. duże transakcje na polskim rynku. Najpierw Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało akcje PKO BP o wartości ponad 5 mld zł, przy dużym zainteresowaniu ze strony inwestorów, a następnie włoski właściciel Pekao — UniCredit — zdecydował się na sprzedaż akcji banku. Na obraz głównych indeksów w ostatnich dniach wpłynęła również gwałtowna przecena akcji Telekomunikacji Polskiej.

Mimo chwilowego wyhamowania dynamiki wzrostu, polska giełda ma przed sobą dobre perspektywy, a coraz lepszy klimat inwestycyjny powinien stopniowo przełożyć się na większe zainteresowanie akcjami spółek debiutujących na giełdzie. Co prawda rynek nie wszedł jeszcze w fazę huraoptymizmu (dlatego apetyt na nowe spółki pozostaje relatywnie mały), jednak wraz z poprawą w gospodarce inwestorzy coraz chętniej będą kupowali akcje z ofert pierwotnych, co powinno wpłynąć również na zwyżki indeksów GPW.

Podtrzymujemy więc prognozy dotyczące atrakcyjnych stóp zwrotu z rodzimego rynku akcji. Na uwagę zasługują dobre wyniki małych i średnich spółek, które mają większy potencjał zysków w 2013 r. Na rynkach zagranicznych ciekawe będą nadal akcje spółek tureckich, ale warto uważnie spoglądać również w kierunku spółek rosyjskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Matras Union Investment TFI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy