Optymizm na rynku długu wzmacnia złotego

Marek Wołos
opublikowano: 11-07-2008, 00:00

Czwartek, pierwszy raz od kilku dni, nie przyniósł umocnienia złotego. EUR/PLN ustabilizował się na 3,27. Kilka prób zepchnięcia euro na niższe poziomy zakończyło się niepowodzeniem. Na koniec dnia EUR/PLN dzięki eurodolarowi zwyżkował do 3,2750.

Nie pojawiły się nowe informacje sprzyjające złotemu. Jego siła to wynik braku chęci wśród inwestorów do realizacji zysków z krótkich pozycji w walucie. Dodatkowo bardzo dobry sentyment na rynku długu wspiera i utrwala umocnienie złotego.

Obawy o kondycję amerykańskich spółek związanych z finansowaniem rynku nieruchomości doprowadziły do ich gwałtownej przeceny na początku sesji amerykańskiej. Po tym, jak akcje Fannie Mae i Freddie Mac spadły o 30 proc., dolar zaczął gwałtownie tracić wobec euro. Pod koniec dnia EUR/USD zwyżkował w okolice 1,5800. W rezultacie na naszym rynku kurs dolara spadł do 2,07.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy