Optymizm nie opuszcza Wall Street

opublikowano: 12-02-2020, 22:07

Po nieco nerwowej wtorkowej sesji, w środę na amerykańskich giełdach znów zdecydowana przewaga leżała po stronie obozu byków.

W efekcie utrzymujących się dobrych nastrojów indeksy wspięły się na kolejne rekordowe szczyty. Do zakupu akcji zachęcały inwestorów informacje o spadku liczby nowych infekcji koronawirusem w Chinach.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Optymizm handlujących jest zaskakujący zważywszy, ze epidemia nadal się rozprzestrzenia, a jej wpływ na całą światową gospodarkę nadal jest niejasny, ale bez wątpienia kosztowny. Szczególnie z uwagi na zrywanie łańcuchów dostaw.

Drożejąca ropa naftowa wsparła wyceny spółek paliwowo-energetycznych w rezultacie czego sektor energetyczny należał w środę do najmocniejszych w gronie 11-tu głównych tworzących indeks szerokiego rynku S&P500. Z kolei wśród najsłabszych były branże nieruchomości, użyteczności publicznej i produktów konsumenckich. 

Indeks DJ IA finiszował w środę z zyskiem sięgającym 0,94 proc. Wskaźnik S&P500 rósł na zamknięciu o 0,68 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,90 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy