OPZZ: chcemy od premiera interwencji ws. sytuacji w LOT

  • PAP
opublikowano: 24-10-2018, 15:52

OPZZ żąda, by premier wezwał zarząd PLL LOT do rozmów z pracownikami i by zarząd firmy przywrócił do pracy zwolnionych pracowników, poinformował w środę przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Guz przybył w środę po południu na teren siedziby PLL LOT, gdzie siódmy dzień protestuje kilkadziesiąt stewardes i pilotów zrzeszonych w związkach zawodowych. Jego uczestnicy powstrzymują się od pracy.

"Dzisiaj nikt nie chce usiąść do poważnych rozmów z partnerami społecznymi, dlatego OPZZ, jako partner dialogu społecznego jeszcze raz głośno woła i żąda od premiera RP (...) by wezwał zarząd, który w jego imieniu powołano, zarząd spółki do rozmów z pracownikami, do przywrócenia do pracy zwolnionych działaczy związkowych" - powiedział na konferencji prasowej Guz.

Jak dodał, OPZZ podjęło w środę stanowisko w sprawie sytuacji w LOT. Przekazał, że w tym stanowisku OPZZ zwraca się do prezydenta RP, "jako patrona dialogu społecznego, o zaangażowanie się w konflikt w LOT.

"Nas dziś nie interesują wyroki sądów. Nas dziś interesuje najważniejszy dokument, jakim jest Konstytucja, która daje prawo załodze do strajku" - powiedział Guz, odnosząc się do środowej decyzji Sądu Okręgowego oddalającego zażalenie związkowców na zabezpieczenie sądowe.

LOT poinformował, że w środę Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenie związków zawodowych działających w PLL LOT dotyczące zabezpieczenia sądowego ws. strajku w spółce. O zabezpieczenie takie wystąpił LOT.

Guz przekazał, że OPZZ planuje w najbliższą sobotę zorganizowanie pod siedzibą LOT manifestacji, "a w przypadku braku postępu w rozwiązaniu kryzysu w spółce" manifestacje w Warszawie 11 listopada.

Guz poinformował, że OPZZ wystąpiło o pilne zwołanie Rady Dialogu Społecznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu