OPZZ zawiesiło demonstrację zaplanowaną na 21 września

PAP
opublikowano: 10-09-2007, 14:20

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) i Forum Związków Zawodowych zawiesiły manifestację, zaplanowaną w  Warszawie na 21 września. Powodem jest samorozwiązanie Sejmu.

Związkowcy chcieli w ten sposób m.in. żądać rozwiązania problemu wcześniejszych emerytur i zagwarantowania w budżecie państwa na rok 2008 kwot umożliwiających wyższy wzrost płac w sferze budżetowej (w tym edukacji i ochronie zdrowia). Mieli się również domagać zwiększenia płac minimalnych do poziomu 50 proc. średniego wynagrodzenia, zmniejszenia bezrobocia i biedy oraz zagwarantowania tanich mieszkań i ograniczenia wzrostu kosztów utrzymania.

"Po pokazaniu naszej determinacji i rozpoczęciu przygotowań do manifestacji część naszych postulatów została spełniona. Wiele rozwiązań ma charakter przejściowy i nas to nie satysfakcjonuje" - podkreślono w przesłanym PAP komunikacie.

Zaznaczono, że ponieważ Sejm dokonał samorozwiązania, a premier odwołał większość ministrów - związki nie mają partnerów do rozmów. "Nie chcąc tracić naszej energii i zaangażowania przed opustoszałym Sejmem i siedzibą premiera, który za kilka dni zakończy swoje urzędowanie, zawieszamy naszą manifestację w dniu 21 września" - napisano w oświadczeniu.

Związkowcy wyrażają nadzieję, że nowe władze podejmą dialog społeczny i spełnią ich pracownicze aspiracje i postulaty. Zapowiedzieli też, że z nowym Sejmem będą negocjować "z taką samą jak dotychczas determinacją".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu