Oracle żąda od Qumaka 8 mln zł

GSU
opublikowano: 23-05-2018, 09:16
aktualizacja: 23-05-2018, 09:17

Qumak otrzymał nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym nakazujący spółce zapłacić Oracle Polska 8,2 mln zł. Nakaz nie jest prawomocny.

Roszczenia Oracle Polska wynikają z zobowiązań Qumaka wynikających z usług asysty technicznej świadczonych przez Oracle na rzecz klientów giełdowej firmy, zaliczone już w poprzednich latach do jej kosztów operacyjnych. 


„Zarząd spółki prowadzi rozmowy z wierzycielami na temat restrukturyzacji swojego zadłużenia, w ramach których z sukcesami uzgadniane są harmonogramy spłaty zobowiązań dostosowane do planu działania spółki w roku 2018 i latach kolejnych” - czytamy w raporcie Qumaka.

Zarząd Qumaka planuje podjąć również rozmowy z Oracle Polska w tej sprawie w celu „doprowadzenia do wypracowania satysfakcjonującego dla obu stron rozwiązania oraz uzgodnienia sposobu spłaty zobowiązań.”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu