Orban: chcemy uruchomić kilka dużych polsko-węgierskich projektów

PAP
opublikowano: 22-09-2017, 13:35
aktualizacja: 22-09-2017, 13:35

Polska i Węgry mają bardzo udaną współpracę gospodarczą i będą ją jeszcze rozwijać; chcemy uruchomić kilka dużych polsko-węgierskich projektów o dużej wadze ekonomicznej - powiedział w piątek premier Węgier Viktor Orban.

Viktor Orban
Zobacz więcej

Viktor Orban Bloomberg

Premier Węgier na wspólnej konferencji prasowej z premier Beatą Szydło w Warszawie, podkreślał, że Polska to jeden z krajów o "największym sukcesie w Unii Europejskiej". Chwalił Polskę za dobre wyniki w dziedzinie ekonomii, kultury i nauki.

"Możemy powiedzieć, że Unia Europejska byłaby o wiele biedniejsza bez Polski (...) Wyniki gospodarcze Polski, to jak lokomotywa dla całej Unii" - przekonywał Orban, zaznaczając jednocześnie, że w tej dziedzinie Węgry "depczą Polsce po piętach".

Jak ocenił, można powiedzieć, że spotyka się dwóch premierów regionu, bez którego wyniki UE byłyby o wiele słabsze. "Bez tego regionu w ogóle projekt europejski nie mógłby osiągnąć sukcesu" - ocenił Orban.

Podkreślał, że Polska i Węgry miały i mają bardzo udaną współpracę gospodarczą i będą ją jeszcze rozwijać. "Rozmawialiśmy z premier Szydło o tym, że koniecznie chcielibyśmy uruchomić w następnym okresie kilka dużych polsko-węgierskich projektów. Jeżeli pozostałe kraje V4 się przyłączą, chętnie ich powitamy" - powiedział Orban. Zaznaczył, że chodzi mu o projekty o "dużej wadze ekonomicznej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Orban: chcemy uruchomić kilka dużych polsko-węgierskich projektów