Orbis ma same dobre wieści

Dariusz Karolak
opublikowano: 24-12-2001, 00:00

Z Orbisu napływa dużo pozytywnych informacji. Najważniejsze to zwiększenie zaangażowania do 25 proc. WZA przez Accor oraz sprzedaż udziałów w Królewska Sp. z o.o. za 5,7 mln. USD. Akcje, które trafiły do inwestora branżowego prawdopodobnie zostały skupione podczas fali wzrostowej z X i XI. Tym samym zagrożenie przełamania 2,5-miesięcznej linii wsparcia jest znacznie mniejsze, bo gorąca podaż została zaspokojona, a pośrednicy znowu mają gotówkę, za którą mogą odbudowywać pozycję po cenie niższej o 10 proc. W AT wyraźna poprawa. W korekcie zapoczątkowanej 14 XI byki były w stanie utrzymać się nad dzienną średnią VAMA10 1 sesję. Od 3 sesji cały handel odbywa się powyżej tej średniej.

Powstają dodatnie dywergencje na większości wskaźników. W górę zakręcił dzienny MACD, a krótkoterminowe linie trendów wskaźników kierunkowych zostały pokonane. Korekta została powstrzymana przez środek tygodniowej wstęgi Bollingera, 16,2. Górne ramię wstęgi znajduje się przy 19,3 i odpowiada szczytowi z 14 XI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy