Orbis powrócił do gry

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 23-06-2003, 00:00

Akcje Orbisu nie należały w ostatnich miesiącach do najpopularniejszych na GPW. Kluczowa sesja miała jednak miejsce 23 maja, kiedy to na wykresie pojawiła się formacja odwróconego młota zwiastująca odwrócenie trendu spadkowego. Następnego dania formacja ta została potwierdzona silnym otwarciem powyżej korpusu odwróconego młota i w efekcie ukształtowaniem się okna hossy. Od tamtej pory akcje Orbisu znajdują się w dynamicznym trendzie wzrostowym.

W trakcie ostatnich sesji kurs dotarł do obszarów górnych granic kształtowanego przez wiele miesięcy 2002 i 2003 roku trendu horyzontalnego. Długie górna cienie, które pojawiły się na wykresie podczas ostatnich sesji sugerują, że na tym etapie potencjał rynku już się wyczerpał. Po kilkunastoprocentowym wzroście część inwestorów realizuje zyski, a inni zastanawiają się nad zajęciem długich pozycji na walorach spółki. Nie powinien to być jednak zbyt długi przystanek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orbis powrócił do gry