Czytasz dzięki

Orco odpiera zarzuty Milleniusa

KSA
opublikowano: 16-04-2010, 00:00

Deweloper twierdzi, że podwyższał kapitał zgodnie z prawem i robi kolejną emisję.

Deweloper twierdzi, że podwyższał kapitał zgodnie z prawem i robi kolejną emisję.

Millenius kontrolujący wraz z grupą innych podmiotów około 8 proc. w kapitale Orco złożył w sądzie wniosek o unieważnienie ostatnich emisji kierowanych, które odbyły się — jego zdaniem — ze szkodą dla pozostałych akcjonariuszy. Spółka odpiera zarzuty.

"Zarząd potępia nieuzasadnione roszczenia rozpowszechniane przez Millenius Investments, Clannathorne Stern i Bugle Investments. Podwyższenie kapitału Orco zrealizowane było w sposób przejrzysty, przy pełnym poszanowaniu wymogów prawnych i ustawowych, a także podstawowych praw akcjonariuszy" — podała spółka w oficjalnym komunikacie.

Zarząd Orco twierdzi, że działania grupy akcjonariuszy, którym przewodzi Jean-Pierre Mattei, są destabilizujące, a inwestorzy mają niejasne plany odnośnie do spółki.

— Inwestorzy, którzy kontrolują już teraz poniżej 8 proc. kapitału Orco, działają w taki sposób, by opinia publiczna odniosła wrażenie, że mają cudowny plan redukcji zadłużenia spółki, który zostanie zaakceptowany przez obligatariuszy. Warto pamiętać, że ci sami obligatariusze odrzucili propozycję restrukturyzacji złożoną im przez zarząd. Wydaje się, że zaproponowane wówczas warunki były lepsze od tych, które mogą zaproponować inwestorzy — podkreślają władze Orco.

Niezrażone protestami Milleniusa Orco przeprowadziło kolejną emisję kierowaną. Tym razem o wartości 3 mln EUR. Dzięki temu udział grupy skupionej wokół Milleniusa spadł już do poniżej 8 proc. w kapitale. Maleją więc ich szanse na odwołanie zarządu Orco na walnym 26 kwietnia.

— To prawdopodobne, że po tych podwyższeniach kapitału zarząd Orco nie zostanie usunięty. Sytuacja jest teraz niejasna. Widać, że toczy się walka o kontrolę w spółce, ale to nie rozwiązuje sprawy wysokiego zadłużenia Orco. Zwłaszcza że obecny zarząd twierdzi, iż inwestorzy skupieni wokół Milleniusa działają tylko w imieniu niektórych obligatariuszy — komentuje Patrick Vyroubal, analityk czeskiego biura Atlantik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane