Orężem portalu ma być cena

Marcin Kuśmierz
15-11-2004, 00:00

Najpopularniejszy serwis internetowy rozszerzył ofertę teleusług o tanie rozmowy zagraniczne.

Dedykuje je abonentom TP.

Onet uruchamia kolejne źródełko zarabiania pieniędzy. Nowa usługa OnetTelefon umożliwia wykonywanie połączeń do 26 krajów. Koszt minuty rozmowy jest stały i wynosi 35 gr. brutto. To ponad czterokrotnie taniej niż w planie standardowym Telekomunikacji Polskiej (TP), a to właśnie do indywidualnych abonentów telekomu portal adresuje usługę. Użytkownicy OnetTelefon nie muszą nawet podpisywać żadnych umów, bo za wykonane połączenia zapłacą wraz z rachunkiem za usługi… TP. Onet rozważa też wprowadzenie oddzielnej oferty dla małego biznesu.

Portal optymistycznie patrzy na sprzedaż nowej usługi, ale prognozować jej wielkości nie chce.

— Jest za wcześnie, by mówić o konkretach. Do końca roku chcemy opracować strategię rozwoju i promocji produktu. Wcześniej musimy się dowiedzieć, jak postrzegają ofertę użytkownicy Onetu — mówi Łukasz Wejchert, szef portalu.

W najbliższym miesiącu ma się powiększyć lista krajów, do których będzie można wykonać połączenie przez OnetTelefon. Przedstawiciele portalu podkreślają, że przede wszystkim zależy im na utrzymaniu prostoty oferty i konkurencyjnej ceny połączeń. Usługa realizowana jest przy udziale Energis Polska, który zapewnia jej zaplecze technologiczne. Portal daje swoją markę, zasięg i wsparcie marketingowe. Obie firmy świadczą już w podobnym modelu usługę OnetKonekt (modemowy dostęp do Internetu).

Oferta połączeń międzynarodowych to w praktyce tylko przymiarka do telekomunikacyjnych planów portalu. W przyszłym roku chce on oferować usługę stałego dostępu do Internetu i sprzedawać multimedia (np. filmy, muzykę, gry). O współpracy w tym zakresie rozmawia m.in. z TP, Energisem i UPC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orężem portalu ma być cena