Orfe zakończył hossę

Dariusz Karolak
opublikowano: 08-04-2002, 00:00

Ofde wygenerował czytelny sygnał końca rocznej hossy, jakiej doświadczyła cała branża z wyjątkiem Prospera. Przełamanie wsparcia 26,8 potwierdziło podwójny szczyt z zasięgiem 22,8, dowodząc tym samym, że od końca stycznia na rynku trwała dystrybucja. Do takich samych wniosków doprowadza analiza wskaźnikowa.

Sygnały sprzedaży posypały się na wszystkich bez wyjątku oscylatorach, dziennych i tygodniowych, przy czym wiele z nich ustanowiło wielomiesięczne minima. Wskaźnik ruchu kierunkowego DI- ustanowił roczny szczyt i wybił się z budującego się równie długo spodka. Ewentualny ruch powrotny do 27 zł, będzie okazją do zamknięcia pozycji. Ponieważ słabość rozlała się na wszystkie z wyjątkiem Farmacolu spółki branży można podejrzewać, że sprawa ma związek ze zmianami rejestrowanych cen leków. Obniżka cen leków oznacza spadek obrotów, a pośrednio marży handlowej. Uszczelnienie ceł uniemożliwiające zarabianie na rabatach udzielanych importerom dodatkowo ogranicza pole manewru hurtownikom. W tej sytuacji pozostaje obserwować rynek z zewnątrz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orfe zakończył hossę