Czytasz dzięki

Organizacje apelują o przyśpieszenie cyfryzacji

GSU
opublikowano: 08-04-2020, 14:33

19 krajowych organizacji skupiających przedsiębiorców apeluje do rządzących o zmiany, które ułatwią funkcjonowanie firm, organizacji i obywateli w czasach koronawirusa. Wśród postulatów znalazła się m.in. propozycja zakupu leków, także tych na receptę przez internet , czy przeznaczenie 2 mld zł na telemedycynę.

Wśród postulatów jest m.in. konieczność powołania specjalnego programu dla startupów, które straciły możliwość finansowania, postulat przyspieszenia wejścia w życie ustawy o Prostej Spółce Akcyjnej, czy propozycja stworzenia programów inwestycyjnych i zaplanowanie zamówień publicznych, na wzór Planu Marshala, które zaktywizują przedsiębiorców. 

„Zalecamy przygotowanie pakietu inwestycyjnego i modernizacji w sferze innowacji i cyfryzacji w sektorach m.in. Ochrony Zdrowia, Cyfrowej Edukacji, Cyfrowego Państwa (eGOV), Finansów (Gospodarki bezgotówkowej), telekomunikacji, w tym budowy sieci, szczególnie na terenach wiejskich i nisko zurbanizowanych” – czytamy w apelu.

Kolejne pomysły to możliwość założenia Profilu Zaufanego na bazie automatycznej wideo weryfikacji klienta opartej o sztuczną inteligencję i analizę dokumentów (paszport lub dowód osobisty, czy  propozycja stworzenia specjalnego funduszu z kwotą 2 mld zł na wdrożenia rozwiązań telemedycyny dla szpitali, przychodni, domów opieki na wzór i podobieństwo działań podjętych w Stanach Zjednoczonych.

Apel „Czas na cyfrową gospodarkę!”, to drugi stworzony wspólnie pakiet postulatów w zakresie cyfrowej gospodarki. W imieniu sygnatariuszy rządzącym przekazała go fundacja Digital Poland. Pierwszy dotyczył wprowadzenia pilnych zmian w obszarze edukacji szkolnej. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane