Organizatorzy amerykańskiego Grammy pozywają Radio Szczecin

Presserwis
opublikowano: 30-11-2009, 08:27

Organizatorzy nagród dla amerykańskiej branży rozrywkowej Grammy uważają, że Radio Szczecin bezprawnie używa ich znaku towarowego - rozgłośnia organizuje bowiem Festiwal Młodych Talentów ”Gramy”.

”Dostaliśmy list od National Academy of Recording Arts and Science, w którym informuje się nas o tym, iż bezprawnie używamy ich znaku towarowego i czerpiemy z tego nienależne korzyści” - mówi dla ”Kuriera Szczecińskiego” Krzysztof Soska, prezes Radia Szczecin, organizatora Festiwalu Młodych Talentów. Teraz rozgłośnia ma miesiąc na ustosunkowanie się do tych zarzutów. Inaczej Urząd Patentowy może uchylić prawo do używania nazwy ”Gramy”.

Nagroda Grammy jest przyznawana przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji w Stanach Zjednoczonych za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce rozrywkowej. Jest jedną z trzech najbardziej znaczących nagród muzycznych przyznawanych co roku. Grammy (zazwyczaj przyznawana w lutym) nazywana jest muzycznym Oscarem.

Radio Szczecin organizuje Festiwal ”Gramy” od trzech lat. (KRZ)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Organizatorzy amerykańskiego Grammy pozywają Radio Szczecin