Czytasz dzięki

Organizatorzy olimpiady w Tokio redukują koszty

opublikowano: 25-09-2020, 15:53

Komitet organizacyjny olimpiady w Tokio i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zgodziły się obniżyć koszty przez uproszczenie przyszłorocznych igrzysk w 52 obszarach, w tym ograniczenie liczby imprez i obsługujących je ludzi.

Obsługa zostanie zmniejszona o 10-15 proc., poinformował Yoshiro Mori, prezydent Tokyo 2020. Ogłosił, że niektóre imprezy, w tym ceremonia otwarcia igrzysk, jak i usługi wyżywienia i transportu, zostaną ograniczone.

Igrzyska olimpijskie (Olimpiada) Tokio 2020
fot. Bloomberg

- Ceremonia otwarcia powinna być inspirująca, ale nie nadmiernie uroczysta – powiedział Toshiro Muto, prezes Tokyo 2020. – Zaczynamy modyfikować szczegóły – dodał.

Ujawnił, że lokalni sponsorzy igrzysk jeszcze nie przedłużyli kontraktów, które wygasają w grudniu. Podkreślił, że kwota oszczędności wynikających z uproszczenia igrzysk nie jest jeszcze oszacowana, podobnie jak to, o ile mniejsza będzie liczba widzów zawodów.

John Coates, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego powiedział, że nie obawia się o proces kwalifikacji olimpijskich, bo federacje radzą sobie z tym dobrze.  
Igrzyska w Tokio miały odbyć się latem tego roku, ale z powodu pandemii zostały przeniesione na przyszły rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane