Orion przeciera szlaki

KSA
opublikowano: 10-02-2009, 00:00

Pierwszy tegoroczny debiut na New Connect można zaliczyć do udanych, choć spółka pozyskała z oferty jedną dziesiątą tego, na co liczyła.

Pierwszy tegoroczny debiut na New Connect można zaliczyć do udanych, choć spółka pozyskała z oferty jedną dziesiątą tego, na co liczyła.

Orion Investment wykazał się dużą odwagą — nie dość, że pod koniec ubiegłego roku postanowił przeprowadzić ofertę publiczną, to jeszcze działa w niezbyt popularnej ostatnio branży — jest deweloperem. Splot tych czynników sprawił, że spółka pozyskała z oferty prywatnej jedynie 0,77 mln zł, a liczyła na około 7 mln zł.

— Docelowo planujemy przenieść się na główny parkiet GPW. Liczymy, że do tego czasu koniunktura się poprawi i będziemy mogli połączyć debiut z ofertą publiczną — mówi Tadeusz Marszalik, prezes i pośrednio główny akcjonariusz Oriona.

Deweloper ma na razie w portfelu jeden gotowy projekt — to obiekt magazynowo-biurowy w Sosnowcu.

— Jest w tej chwili wynajęty w 97 proc. — informuje Tadeusz Marszalik.

Pierwotnie Orion chciał sprzedać tę nieruchomość, ale sytuacja temu nie sprzyja.

— Jeśli otrzymamy poważną, satysfakcjonującą nas ofertę, to sprzedamy ten obiekt — podtrzymuje Tadeusz Marszalik.

Dodaje, że rozmowy z potencjalnymi nabywcami trwają.

Orion chciałby rozpocząć w tym roku budowę ośmiokondygnacyjnego apartamentowca z częścią biurową na krakowskim Zabłociu. Próbuje zorganizować finansowanie inwestycji tak, żeby potencjalni klienci mieli pewność, że nie ryzykują, podpisując z nim umowę. Zaznacza jednak, że nie będzie robił nic na siłę — jeśli będzie taka konieczność, poczeka z budową na lepsze czasy.

Na zamknięciu debiutanckiej sesji za akcję Oriona płacono 32 zł, po 6,7-procentowym wzroście. Obroty były symboliczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orion przeciera szlaki