Orlen Aviation buduje skład paliw w Modlinie

MAG
opublikowano: 12-12-2018, 22:00

Spółka z grupy PKN Orlen ogłosiła zaproszenie do złożenia oferty na wybór wykonawcy budowy składu paliw lotniczych na terenie Lotniska Modlin.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę czterech zbiorników paliwa lotniczego JET-A1 o pojemności 100 m sześc. każdy, a także dwóch stanowisk wydawania paliwa ze zbiorników magazynowych do autocystern, dwóch stanowisk odbiorczych paliwa oraz rurociągów technologicznych.

— Inwestycja spółki PKN Orlen to kolejny ważny krok wspierający rozwój Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Cieszy nas decyzja Orlen Aviation o budowie nowoczesnej infrastruktury paliwowej, ponieważ wzbogaca ona cały region północnego Mazowsza i potwierdza, że lotnisko ma ogromny potencjał rozwojowy — mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie.

Dziś paliwo na lotnisko w Modlinie jest dostarczane cysternami drogowymi i przetankowywane do cystern lotniskowych (trzech o pojemności 35 tys. litrów, jednej 60 tys. litrów i jednej na 8 tys. litrów), które są uzupełniane na bieżąco ok. pięciu razy dziennie. Orlen Aviation ma dokumentację projektową, na podstawie której uzyska pozwolenie na budowę dla tej inwestycji. Spółka oczekuje oddania projektu do końca 2019 r. Oferty można składać do 22 stycznia Orlen Aviation istnieje od 1997 r., należy do PKN Orlen, a do kwietnia 2017 r. działał pod nazwą Petrolot. Spółka specjalizuje się w tankowaniu samolotów i lotniskowym magazynowaniu paliw. Ma magazyny o łącznej pojemności 18 tys. m sześc. Działa w 11 krajowych portach lotniczych, w tym w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Modlinie. Obsługuje też linie lotnicze na lotnisku w Pradze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane