Orlen Lietuva przygotowuje się do kapitalnego remontu

DI, PAP
opublikowano: 07-03-2012, 12:12

W rafinerii Orlen Lietuva niebawem rozpocznie się kapitalny remont, przy którym zostaną zatrudnione dodatkowo 4 tys. robotników z Litwy i Polski - pisze w środę dziennik gospodarczy "Verslo Żinios".

Remont rozpocznie się w połowie kwietnia, potrwa 35 dni. W jego trakcie zostanie zrealizowanych około 50 projektów. Zostało już zawartych 97 umów z 73 spółkami z Litwy i 17 z Polski.

Największe prace zostaną wykonane przy modernizacji reaktora krakingu, który pozwoli na lepsze wykorzystywanie mocy produkcyjnej.

W związku z remontem przedsiębiorcy na północy kraju, gdzie się rafineria znajduje, "zacierają ręce". "Kapitalny remont da pracę przedsiębiorstwom remontowym, montażowym. Jest to też znaczący, chociaż czasowy bodziec dla sektora obsługi w Możejkach" - powiedział dziennikowi członek zrzeszenia przedsiębiorców w Możejkach Darius Seilius.

Ostatni kapitalny remont w tej rafinerii był przeprowadzony w 2007 roku.

Orlen Lietuva, dawna spółka Mażeikiu Nafta, to jedyna rafineria w krajach bałtyckich. Od kwietnia 2009 r. jej właścicielem jest PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Orlen Lietuva przygotowuje się do kapitalnego remontu