Czytasz dzięki

Orlen nie ma zgody Agrofertu na pełne ujawnienie umów ws. Unipetrolu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-09-2005, 15:39

PKN Orlen nie otrzymał dotychczas od Agrofert Holding zgody na ujawnienie informacji zawartych w umowach,dotyczących aktywów Unipetrolu i opublikowanie pełnej treści tych umów m.in. na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Londynie - poinformowało PAP we wtorkowym komunikacie biuro prasowe płockiego koncernu.

PKN Orlen nie otrzymał dotychczas od Agrofert Holding zgody na ujawnienie informacji zawartych w umowach,dotyczących aktywów Unipetrolu i opublikowanie pełnej treści tych umów m.in. na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Londynie - poinformowało PAP we wtorkowym komunikacie biuro prasowe płockiego koncernu.

    "Niestety do tej pory PKN Orlen nie uzyskał zgody Agrofert Holding na ujawnienie szczegółów zawartych umów, pomimo że o taką zgodę wystąpił już w czerwcu 2005 roku; 7 września raz jeszcze wystąpił z wnioskiem o kontrasygnatę dokumentu zezwalającego na ujawnienie nie tylko części, ale całej treści umów, listów intencyjnych oraz umów towarzyszących związanych z umową, dotyczącą sprzedaży przez PKN Orlen na rzecz Agrofert Holding części aktywów Unipetrol" - podał w komunikacie płocki koncern. PKN Orlen podkreślił, iż sam na prośbę Agrofert Holding o wyrażenie zgody "na ujawnienie poufnych informacji związanych z częściami umów", takiej zgody udzielił.

    We wtorek agencja Bloomberg poinformowała, że Agrofert Holding upublicznił szczegóły porozumienia, jakie zawarł prawie dwa lata temu z PKN Orlen, dotyczące Unipetrolu. Według upublicznionych informacji, czeski koncern chemiczny zgodził się wówczas na zakup od płockiego koncernu pewnych aktywów Unipetrolu o wartości 103 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane