Orlen nie przedłuży rozmów o przejęciu Lotosu

  • DI
opublikowano: 18-06-2020, 22:00

Niezależnie od decyzji unijnych władz PKN Orlen nie później niż 22 lipca zakończy rozmowy z Komisją Europejską w sprawie uzyskania akceptacji dla przejęcia Grupy Lotos — stwierdził Daniel Obajtek, prezes koncernu.

Pod koniec maja KE wydłużyła termin rozpatrzenia sprawy fuzji do 22 lipca. Powodem było złożenie przez Orlen na początku maja nowych propozycji ustępstw w odpowiedzi na jej zastrzeżenia. Środki zaradcze, jak jest to określane w języku prawniczym, zostały poddane tzw. testowi rynkowemu, czyli ocenie przez inne firmy z sektora. Żadna ze stron nie poinformowała o jego wynikach,ale w poniedziałek Orlen złożył kolejny pakiet zmian. Wcześniejsze ustępstwa koncernu KE oceniła jako niewystarczające, wyrażająć obawę, że połączenie dwóch spółek, które jako jedyne zajmują się w Polsce rafinacją ropy, może m.in. zaszkodzić konkurencji na rynkach hurtowej i detalicznej sprzedaży paliwa — wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Koncern nie rozpocznie żadnych kolejnych działań w obszarze fuzji i przejęć przed decyzją KE w sprawie Lotosu — stwierdził Daniel Obajtek, odnosząc się do spekulacji, dotyczących potencjalnego przejęcia PGNiG przez PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane