Orlen uruchomi 1maja część rezerw benzyn

opublikowano: 10-05-2004, 13:57

ISB: PKN Orlen SA uruchomi w poniedziałek część rezerw paliw, które będzie musiał uzupełnić do 10 lipca, powiedział agencji ISB Paweł Poręba z biura prasowego Orlenu.

“PKN Orlen uruchomi dziś część rezerw paliwowych, zgodnie z zapowiedziami, że taka decyzja nastąpi. Na rynek zostanie skierowana benzyna w ilości, która stanowi niewielką część sprzedaży kwartalnej samych benzyn” – powiedział Poręba.

Dodał, że obecnie trudno jest ocenić, po jakiej cenie PKN Orlen odkupi skierowane do sprzedaży paliwo i tym samym określić skutki dla finansów spółki.

Poręba poinformował, że obecne zapasy paliw PKN Orlen pokrywają zapotrzebowanie na 50 dni.

Spółka zwróciła się 6 maja do resortu gospodarki o pozwolenie na uwolnienie części rezerw w związku z wysokimi cenami ropy naftowej na świecie.

PKN Orlen sprzedał w 2003 roku 2,64 mln ton benzyn, według danych Nafty Polskiej z połowy lutego tego roku. Całkowita sprzedaż paliw spółki wyniosła 7,27 mln ton.

Marta Koblańska

mk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Orlen uruchomi 1maja część rezerw benzyn