Orlen: Wkrótce wezwanie na akcje Możejek

Internet Securities
15-12-2006, 18:29

Mamy obowiązek przeprowadzenia wezwania na akcje Możejek, powiedział Igor Chalupec, prezes Orlenu.

PKN Orlen wkrótce zamierza ogłosić wezwanie na na akcje Możejek notowane na litewskiej giełdzie. Koncern złożył do litewskiej komisji papierów wartościowych wniosek w sprawie przeprowadzenia wezwania, poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Wilnie Igor Chalupec, prezes Orlenu.

„Mamy obowiązek przeprowadzenia wezwania na akcje Możejek znajdujące się na giełdzie litewskiej. Już dziś złożyliśmy wniosek do litewskiej komisji papierów wartościowych” – powiedział Chalupec.

Dodał, że jeśli wszyscy akcjonariusze odpowiedzą pozytywnie Orlen stanie się właścicielem 90 % akcji Możejk. Chalupec wyjaśnił, że zgodnie z umowa 10 % akcji spółki pozostanie w rękach rządu litewskiego.

PKN Orlen sfinalizował w piątek zakup od rządu Republiki Litewskiej 216.915.941 akcji litewskiej spółki Mazeikiu Nafta.

Tym samym koncern stał się właścicielem łącznie (wraz z 53,7 % akcji Możejek kupionymi w czwartek od koncernu Jukos) 596.834.352 akcji Możejek, które stanowią 84,36% kapitału zakładowego rafinerii.(ISB)

maza/ esc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Orlen: Wkrótce wezwanie na akcje Możejek