Orlen wyda pół miliona złotych na bezpieczeństwo swojej floty

MIB
opublikowano: 30-07-2009, 00:00

Spółka Orlen Transport wyda ponad 500 tys. zł na system zarządzania flotą cystern.

Spółka Orlen Transport wyda ponad 500 tys. zł na system zarządzania flotą cystern.

W sierpniu 2009 r. rozpocznie się wdrażanie opartego na GPS systemu kontroli przewozów i zarządzania łańcuchem logistycznym. Nowym systemem ma zostać objęta cała flota transportowa firmy. Wdrożenie systemu pozwoli nadzorować trasy przejazdów cystern należących do firmy oraz podniesie bezpieczeństwo transportu.

Za pomocą przekazu satelitarnego GPS dyspozytorzy całodobowo będą mogli m.in. śledzić na bieżąco pozycje cystern, ich trasy, czas przejazdu do wskazanej stacji, przebieg procedur rozładunku na stacji, ilość rozładowanego paliwa. W przypadku nieprzewidzianych okoliczności (np. napadu) otrzymają z systemu natychmiastową informację o zdarzeniu.

— Najważniejszym powodem wdrożenia przez nas systemu jest dążenie do podniesienia bezpieczeństwa kierowców oraz przewożonych ładunków. Możliwość szybkiego uzyskiwania wielu informacji i ich właściwe wykorzystanie przyniesie również korzyści finansowe w postaci zmniejszenia kosztów zużycia paliwa i eksploatacji pojazdów oraz poprawi efektywność operacyjną — wyjaśnia Mirosław Zubek, prezes Orlen Transport.

Do końca września 2009 r. każda cysterna z floty Orlen Transport ma być wyposażona w urządzenie nadawcze, które będzie wysyłało dane za pośrednictwem transmisji GPRS w sieci GSM do stacjonarnych systemów informatycznych. Dostawcą i twórcą wdrażanego systemu DS Flota, jest poznańska spółka Data System Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu