Orlen złożył ofertę współpracy Lotosowi

opublikowano: 02-02-2004, 16:42

ISB: PKN Orlen SA złożył Grupie Lotos SA ofertę utworzenia wspólnej spółki parafinowej oraz wykorzystania instalacji do przerobu olejów przepracowanych, powiedział w poniedziałek wiceprezes Orlenu Janusz Wiśniewski.

„Zaproponowaliśmy Grupie Lotos utworzenie wspólnej spółki parafinowej na bazie spółki zależnej Rafinerii Trzebinia poprzez wniesienie aktywów parafinowych Rafinerii Jasło i Czechowice oraz wykorzystanie nowoczesnej instalacji do rafinacji olejów przepracowanych w naszej rafinerii Jedlicze i wniesienie podobnych instalacji z Czechowic i Jasła” – powiedział Wiśniewski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka olejowa mogłaby przynosić rocznie 20-25 mln zł zysku netto.

Rzecznik prasowy Lotosu nie skomentował propozycji złożonych przez PKN Orlen. Nie odpowiedział też na pytanie agencji ISB, kiedy Lotos na te propozycje odpowie.

Rafineria Trzebinia należy do grupy kapitałowej PKN Orlen. Rafinerie Czechowice oraz Jasło należące obecnie w 75% do Nafty Polskiej mają współtworzyć Grupę Lotos, tworzoną na bazie Rafinerii Gdańskiej.

Do Grupy Lotos ma być włączona także spółka wydobywająca ropę z dna Morza Bałtyckiego – Petrobaltic, która jest kluczowa dla domagającej się możliwości niezależnego rozwoju gdańskiej spółki. (ISB)

mk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Orlen złożył ofertę współpracy Lotosowi