Orłowski: powrót Gilowskiej do rządu to na pewno nie jest zła wiadomość

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-09-2006, 15:16

Powrót Zyty Gilowskiej do rządu, to na pewno nie jest zła wiadomość, jednak nie przesadzałbym z oczekiwaniami - powiedział w środę PAP doradca ekonomiczny PriceWaterhouseCoopers, prof. Witold Orłowski.

Powrót Zyty Gilowskiej do rządu, to na pewno nie jest zła wiadomość, jednak nie przesadzałbym z oczekiwaniami - powiedział w środę PAP doradca ekonomiczny PriceWaterhouseCoopers, prof. Witold Orłowski.

Podkreślił, że minister finansów Stanisław Kluza jest równie wysoko ceniony, jak Gilowska. "Jeśli coś zmienia powrót Zyty Gilowskiej, to głównie to, że jest ona osobą, której łatwiej będzie się oprzeć naciskom - i to jest oczywiście dobra wiadomość" - powiedział.

Według niego, "z punktu widzenia krótkookresowego +wielkich reakcji+" nie należy się spodziewać, bo "gospodarka na krótką metę jest w dobrym stanie i żadna katastrofa jej nie grozi". "Minister finansów może działać lepiej, bądź gorzej. To nie jest tak, żeby od jego osoby zależało to, co się będzie działo w gospodarce" - wyjaśnił.

"Na długą metę - nie da się ukryć - że są poważne wątpliwości, w którą stronę zmierzają polskie finanse publiczne. Nie sądzę, by tu powrót Gilowskiej rozstrzygnął czyjekolwiek niepokoje. Są one związane z brakiem chęci do reform w ogóle, w świecie polskiej polityki" - podkreślił.

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział we wtorek wieczorem, że Zyta Gilowska już w przyszłym tygodniu może ponownie zostać wicepremierem i ministrem finansów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Orłowski: powrót Gilowskiej do rządu to na pewno nie jest zła wiadomość