Orłowski: rynek spokojnie przyjmie wybór nowych członków RPP przez prezydenta

13-02-2004, 10:25

PAP: Szef doradców ekonomicznych prezydenta Witold Orłowski uważa, że rynek ze spokojem przyjmie wybór przez Aleksandra Kwaśniewskiego trzech nowych członków RPP, i nie niepokoi się tym, że prezydent zamierza ich wskazać dopiero ostatniego dnia kadencji poprzedników, 17 lutego.

"Nie ma niepewności, ale niecierpliwość. Tak długo jak nie ma niepewności, a nikt się nie obawia prezydenckich członków, na rynku nie ma niepokoju" - powiedział Orłowski w piątek w Radiu PiN.

Orłowski, wymieniany jako jeden z potencjalnych prezydenckich kandydatów do nowej RPP, na pytanie, czy chciałby znaleźć się w jej nowym składzie, odpowiedział: "Osobiście niespecjalnie". "Natomiast nigdy nie należy mówić nigdy. Człowiek czasem przyjmuje stanowiska, które mu nie za bardzo leżą" - zastrzegł.

Prezydent na powołanie trzech członków RPP ma czas do wtorku, 17 lutego. W czwartek powiedział PAP, że przedstawi swój wybór właśnie w najbliższy wtorek. Na posiedzeniu 24-25 lutego RPP będzie obradować w całkiem nowym składzie. W grudniu sześciu jej członków wybrał parlament.

Orłowski pozytywnie ocenił najczęściej wymienianych prezydenckich kandydatów do RPP, obecnych doradców ekonomicznych prezydenta - Edmunda Pietrzaka i Andrzeja Wojtynę. "To są dobre (kandydatury). Są wybitnymi ekonomistami. Jeśli prezydent wybierze osoby o niekwestionowanych kwalifikacjach, wszystko jedno, czy one będą oceniane jako jastrzębie, czy gołębie, to rynek przyjmie taki wybór z całkowitym spokojem" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Orłowski: rynek spokojnie przyjmie wybór nowych członków RPP przez prezydenta