Orpo: brexit będzie tak bolesny, że nikt już nie wystąpi z UE

aktualizacja: 21-04-2017, 13:25

Brexit pokaże innym członkom Unii Europejskiej jak kosztowna jest taka decyzja, przekonuje Petteri Orpo, minister finansów Finlandii.

- Ten rozwód po 40 latach małżeństwa nieuniknienie będzie tak bolesny, że nikt nie będzie chciał, aby spotkało go to samo – powiedział Orpo. – Wierzę, że będzie to precedent, którego nikt nie będzie chciał powtórzyć – dodał.

Fiński minister finansów jest przekonany, że brexit nie spowolni integracji europejskiej, a wręcz ją przyspieszy. Ostrzega, aby nie przedłużać negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie warunków jej wyjścia z Unii. Orpo uważa, że Finlandia jest bliskim partnerem Niemiec jeśli chodzi o proponowaną przez nie politykę.

- Jako minister finansów muszę powiedzieć, że polityka forsowana przez Niemcy jako największą gospodarkę w Europie jest dla nas bardzo odpowiednia – oświadczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Orpo: brexit będzie tak bolesny, że nikt już nie wystąpi z UE