Oscypek tylko z paragonem

[DI, PAP]
05-01-2012, 00:00

PODATKI

Sprzedawcy oscypków z zakopiańskich Krupówek muszą do końca stycznia wprowadzić kasy fiskalne. Wielu handlarzy z Krupówek oficjalnie nie prowadzi działalności gospodarczej.

— Teraz dzierżawcy stoisk obligatoryjnie będą musieli prowadzić działalność i rejestrować sprzedaż za pomocą kasy — powiedział Andrzej Kawecki z Biura Promocji Zakopanego.

W przetargach na stoiska przy Krupówkach uczestniczyli bacowie, którzy jako rolnicy nie musieli prowadzić działalności gospodarczej. Teraz ten, kto stara się o stoisko przy Krupówkach, będzie musiał przedstawić porozumienie z producentem oscypków na temat dostawy towaru. Producent będzie zaś zobowiązany posiadać unijny certyfikat, który pozwala na wyrób oscypka.

Przedsiębiorcy, którzy mają obowiązek ewidencjonowania obrotów w kasie fiskalnej i wydawania paragonów, a nie robią tego, narażają się na postępowanie o wykroczenie lub przestępstwo skarbowe. Za brak kasy fiskalnej grozi kara do 30 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [DI, PAP]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Oscypek tylko z paragonem