Osiedle Leśne: koszt 170 mln zł

Patrycja Otto
opublikowano: 30-09-2003, 00:00

Okolice Fortu Bema zapełniają się osiedlami mieszkaniowymi. Terenem podzieliło się kilku deweloperów.

Niegdyś opuszczone tereny wokół Fortu Bema na warszawskim Bemowie stały się placem budowy. Sąsiedztwo Centrum Handlowego Bemowo (Carrefour i Cinema City), obiektów sportowych oraz dobry dojazd do centrum powodują, że rośnie liczba osób gotowych zamieszkać w tej części miasta. Docenili to inwestorzy, lokalizując w tym regionie swoje projekty.

Prowadzonych jest tu kilka przedsięwzięć, m.in. osiedle Leśne, realizowane przez firmę Mostostal Invest. Generalnym wykonawcą projektu jest konsorcjum złożone z Mostostalu Warszawa i Płock.

Osiedle powstanie tuż przy zabytkowym Forcie Bema. Kompleks zostanie wkomponowany w starodrzew, dlatego zabudowa mieszkalna obejmie tylko 20 proc. terenu. Budowa osiedla będzie odbywać się w pięciu etapach. Pierwszy, obejmujący cztery budynki (151 lokali), rozpoczął się w sierpniu 2003 r. Mieszkania zostaną oddane do użytku w grudniu 2004 r. Druga faza planowana jest na marzec 2004 r., trzecia na początek 2005 r. Każda to sześć budynków. Nie znana jest jeszcze data realizacji kolejnych etapów osiedla.

— Sporo zależy od zainteresowania klientów. Całość pochłonie blisko 170 mln zł. Na razie projekt realizujemy przy użyciu własnych środków. Mamy też otwartą linię kredytową w Banku Ochrony Środowiska — mówi Krzysztof Ostromęcki, prezes Mostostalu Invest.

Kompleks mieszkaniowy będzie odizolowany od pozostałych projektów w tym regionie 25-metrowym pasem zieleni.

Osiedle Leśne składać się będzie z niskich trzy- i pięciopiętrowych budynków. Łącznie — około 800 mieszkań o powierzchni 40-110 mkw. Każdy budynek z windą i podziemnym garażem. Dachy obiektów będą użytkowe. Dostęp do nich będą jednak mieć tylko właściciele mieszkań na ostatnich piętrach.

Ceny mieszkań wynoszą 3,25-4 tys. zł za mkw. Dodatkowo trzeba zapłacić za balkon — 1,3 tys. za mkw., taras — 0,8 tys. zł, miejsce garażowe — 30 tys. zł i ogródek 0,5 tys. zł.

— Mieszkania oddawane są do użytku w stanie surowym zamkniętym. Klientom proponujemy bezpłatne porady projektanta wnętrz. Nabywców znalazły już 74 lokale — mówi Krzysztof Ostromęcki.

Na osiedlu przewidziano także okablowanie umożliwiające korzystanie z internetu i telewizji kablowej. Wejście do domów będzie odbywało się przy użyciu karty magnetycznej, a nie domofonu. Kompleks będzie ogrodzony i całodobowo chroniony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Osiedle Leśne: koszt 170 mln zł