Osiem firm zabiega o kontrakt

Krzysztof Kluska
25-04-2001, 00:00

Osiem firm zabiega o kontrakt

Zaplanowane na 26 kwietnia otwarcie ofert firm ubiegających się o budowę węzła łączącego most Siekierkowski z ul. Czerniakowską przesunięto o ponad dwa tygodnie. Firmy zainteresowane realizacją kolejnego etapu Trasy Siekierkowskiej mogą składać swoje propozycje do 15 maja 2001 r.

Gmina Centrum — główny inwestor przy budowie Trasy Siekierkowskiej — wyraziła zgodę na przesuniecie terminu składania ofert do 15 maja. Zgodnie z pierwotnym planem, przyjmowanie propozycji miało się zakończyć w czwartek 26 kwietnia. Wniosek o zmianę terminu składania ofert zgłosiły firmy ubiegające się o ten kontrakt, którego wartość nieoficjalnie szacuje się na ponad 110 mln zł.

Trudna inwestycja

Według Ryszarda Dmowskiego, dyrektora wydziału rozwoju Urzędu Zamówień Publicznych, firmy zainteresowane budową kolejnego odcinka TS motywowały swoje prośby trudnościami w przygotowaniu ofert w tak krótkim czasie.

— Choć przetarg ogłoszono 15 marca, to zakres planowanych do wykonania prac jest tak duży, że potencjalni wykonawcy potrzebują po prostu więcej czasu na sporządzenie stosownej dokumentacji — komentuje Ryszard Dmowski.

Specjaliści z branży potwierdzają, że skala przedsięwzięcia na lewym brzegu Wisły jest bardzo duża — obejmuje ponad 3,5 km odcinek trasy — dlatego pośpiech przy tworzeniu ofert nie jest wskazany.

Osiem największych firm

Nie wiadomo jeszcze, ile firm złoży ostatecznie ofertę na wykonanie Węzła Czerniakowskiego. Dokumenty specyfikacji technicznej tej inwestycji pobrało osiem największych firm z branży drogowej i mostowej. Nieoficjalnie wiadomo również, że kontraktem zainteresowane są m.in. Warbud, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (wykonawca połączenia mostu z Wałem Miedzeszyńskim), Dromex i Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Według informacji przedstawiciela UZP, jeśli nie będzie żadnych komplikacji związanych z przetargiem, to na początku lipca powinno nastąpić podpisanie umowy z wykonawcą Węzła Czerniakowskiego.

Zamawiający liczy, że te przesunięcia czasowe nie wpłyną na termin oddania mostu do użytku, który zaplanowano na 2003 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Osiem firm zabiega o kontrakt