Oskarżony za znęcanie się nad chomikami

27-02-2007, 15:36

Znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem zarzuca 21-letniemu studentowi Adamowi S. Prokuratura Rejonowa w  Płońsku. Jeszcze w tym tygodniu skieruje do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak poinformowała we wtorek PAP szefowa płońskiej prokuratury Ewa Ambroziak, podejrzany przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze więzienia w zawieszeniu oraz nadzorowi kuratora.

Zaproponowana przez Adama S. kara została zaakceptowana przez oskarżenie, które przedstawi sądowi wniosek o nieprzeprowadzanie procesu. äDecyzję w sprawie dobrowolnego poddania się karze i jej wymiaru podejmie ostatecznie sądö - powiedziała PAP prokurator Ambroziak.

W trakcie śledztwa ustalono, że Adam S., mieszkaniec Płońska, przez okres jednego miesiąca znęcał się nad chomikami, umieszczając je w pralce i włączając wirowanie, wieszając na zbudowanej przez siebie szubienicy oraz wkładając do klatki ze szczurami, gdzie co najmniej jeden z chomików został zagryziony.

Dopuszczając się tych czynów Adam S. przebierał się w kominiarkę i kamizelkę, a swoje zachowanie rejestrował, publikując następnie filmy video na stronach internetowych. Wzbudziły one wzburzenie internautów, ale jednocześnie pozwoliły szybko ustalić tożsamość ich autora, który został zatrzymany przez policję we wrześniu ubiegłego roku.

W trakcie śledztwa Adam S. przeszedł badania lekarskie, które wskazały na potrzebę stałej opieki psychologicznej. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oskarżony za znęcanie się nad chomikami