OSP z Piekar Śl. czeka na kupca

Dominika Malik
30-07-2001, 00:00

OSP z Piekar Śl. czeka na kupca

Likwidator Odzieżowej Spółdzielni Pracy im. Elizy Orzeszkowej z Piekar Śląskich zamierza sprzedać przedsiębiorstwo w całości. Cena, podlegająca negocjacji, została ustalona na 3,5 mln zł. Zakłada się również możliwość utworzenia spółki z potencjalnym inwestorem.

— Musiałby on wejść do spółki z kapitałem, członkowie spółdzielni natomiast wnieśliby aportem maszyny i budynki — tłumaczy Danuta Pucyk z Odzieżowej Spółdzielni Pracy im. Elizy Orzeszkowej w Piekarach Śląskich.

Majątek zakładu obejmuje nieruchomość, położoną na gruncie o powierzchni ponad 1,5 ha, zagospodarowaną halą produkcyjną, budynkiem administracyjno-socjalnym oraz garażowo-warsztatowym. Łączna powierzchnia użytkowa zabudowy wynosi około 3,5 tys. mkw.

Zainteresowani zakupem przedsiębiorstwa lub wejściem do spółki mogą składać oferty do 2 sierpnia 2001 r.

Spółdzielnia powstała w 1948 r. W likwidacji znajduje się od 22 maja 2001 r. Zatrudnionych jest w niej ponad 300 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OSP z Piekar Śl. czeka na kupca